SkyScanner 2020'de 49 Ayrı Wipo Davası Kazandı

Bu sene SkyScanner Wipo alanında inanılmaz bir efor sarfetti. Henüz yılın yarısına gelmişken. 39 ayrı wipo davasını kazanarak domainleri kendine taşıdır. Bazı domainlerde ise geri adım attı. (Çünkü sahipleri ile ücretsiz transfer veya az bir ücret karşılığında anlaştı.)


Bunun dışında halen 10 ayrı wipo davasında uzlaşma süreci devam ediyor. Muhtemelen uzlaşamadıklarını yine kendi hesaplarına taşıyacak.

Önemli bir turizm firması olan skyscanner bildiğiniz üzere uçak bileti ve buna bağlı bir çok sektöre hizmet veriyor. Bu site üzerinden alınan bilet vs. ürünlerden komisyon kazanan firma, pandemi sürecinde inanılmaz bir wipo sürecini de göğüsledi.

Hali hazırda düşen gelirlerini daha da düşürmemek için onlarca domaine dava açtı. Haliyle hiç birini kaybetmeden kazanmayı bildi.

Skyscanner gibi firmalar karşısında eğer onun ismini taşıyan veya benzer isimler içeren bir domaininiz varsa şansınız yok. Şayet sizinle dava açmadan iletişime geçerlerse hemen orta bir nokta bulmalısınız. (Kişisel tavsiyemiz.)